Olete teinud väga hea valiku, ostes selle tehnika, kuna kvaliteet ja disain vastavad kõrgendatud nõuetele. Oleme veendunud, et see kaasaegne KÖÖGITEHNIKA pakub Teile rõõmu. Kuid enne kasutusele võtmist palume Teid tähelepanelikult tutvuda paigaldamis- ja kasutamisjuhendiga ( toodetega kaasas).

Paigaldusvigadest tekkivate probleemide ärahoidmiseks soovitame kasutada paigaldamiseks volitatud hooldusfirmade abi. Paigaldus on tasuline.

Tallinn: VIK AV OU, Rästa 18-49, 13417,Tallinn,  tel.+372 6741 841

TÄHTIS TEADA
Tooted  läbib tehases mitmekordse kontrolli ja seetõttu on need laitmatus seisundis. Juhul kui siiski avastate mingi defekti, teatage sellest kindlasti enne paigaldamist. Sellega väldite asjatuid kulutusi. Defektiga seadme kontrolli saatmiseks tuleb see pakkida originaal pakendisse. Pärast paigaldamist avastatud välistest mõjudest tekkinud defektid ei leia meie poolt tunnustamist. Reklamatsiooni esitamiseks, palume Teid pöörduda Teile müünud müüja poole. Palume säilitada ostukviitung  koos paigaldamis- ja kasutamisjuhendiga.

Köögivalamu paigaldus - ja kasutusjuhend

I.Ettevalmistus
Esiteks, köögivalamu tuleb valida aluskapi mõõdu jargi, ning  vastuvõttes kontrollida valamu välimust ja komplektsust. Veast teatamisaeg on 7 päeva. 
Valamu alla ettenäha äravoolutoru süsteem 50 / 40 / mm sisekanalisatsiooni torudest. Äravoolutoru süsteem paigaldada nii,et ta jääks kapi tagaseinast 50 ~ 80 mm. kaugusele. Toru küljes peab olema 50 / 40 /  mm. muhv ja selle kõrgus põrandast ~200 mm.

II.Paigaldus
Ärge kinnitage lauaplaati kapile enne valamu paigaldust  lauaplaadile!

1. Asetage lauaplaat kapile ja leidke .šabloniga, mis on valamuga kaasas, sobiv koht valamule. Kui sabloon puudub, tuleb see eelnevalt valmistada vastavalt valamu mõõtudele.
2.Šabloni abil märgitakse lauaplaadile sisselõike joon ja saetakse välja valamu ava nii, et joon jääb alles.
3.Pärast saagimist töödeldakse lõikepind laki või sanitaarsilikoniga. Ava servale lasta tihendamiseks silikooni, või kasutada valamuga kaasas olevat tihendit. Graniit valamutel tihend puudub.
4.Asetage valamu põrandale põhi ülespidi ja siis sellele lauaplaat alumine pool üleval.Seejuures asetub valamu ise ava keskele.
5.Kinnitada valamu ühtlase jõuga diagonaalses järjestuses. Kinnitused tuleb suruda vastu ava serva, et oleks küllaldane tõmbevaru. Emaileeritud- ja granitvalamud kinnitada väga ühtlaselt ja hoolikalt. Valamute paigaldamisel valtida pneumaatilist või elektrilist kruvikeeraja kasutamist .
6. Asetada lauaplaat koos valamuga kapile.
7. Vastavalt instruktsioonile, mis on pakendites, paigaldada valamutele äravoolud / pohjaven-tiilid/ ja ühendada need sifoonide abil aravoolutoruga.
8. Valamu paigaldamine lauaplaati, mis on juba aluskapi peal(võimalusel vältida). Paigaldamisel vajalik kaks inimest. Üks peab suruma valamut vastu lauaplaati, samaaegselt teine kinnitab valamu altpoolt . See varjant on ebamugav

 1.  Valamu paigaldus kivist lauaplaadile.
  -  Paigaldusava teeb kiviplaadi valmistaja. Valamu kinnituseks sobivad valamuga kaasas olevad kinnitused 
  10. Kinnitused. 
  Kinnitused on projekteeritud lauaplaadi paksusele 24-40 mm.Õhemate plaatide puhul tuleb kasutada vahetükke.
 2.  Hooldus paigalduse ajal. 
  Plaatimise ja värvimise ajaks kata valamu kinni. Valamule sattunud mustus tuleb KOHESELT ! puhastada. Ära pese värvipintsleid valamus . Torustikust tulnud metallipuru, torukitt, värv eemaldada kohe ja hoolikalt)  Eriti hoolas tuleb olla heledat värvi valamutega.
 3.  Segistite paigaldus.
  - Soovitame kasutada segisteid firmalt, mis on vormilt ja tehniliste andmete poolest sobivad

-  Roostevabaterasest valamud.
Paljudel valamutel ei ole auke segistite paigaldamiseks. Augud tehakse vastava instrumendiga. Vajadusel küsida valmistamist müügiesinduses. Kontrollida paigalduse hermeetilisust. Vajaduse korral kasutada silikooni.

-  Emaileeritud valamud.
Keelatud on aukude tegemine ja olemasolevate suurendamine. Segisti paigaldamisel asetada segisti ja valamu vahele kummist või plastist tihend.Vajadusel võib kasutada silikooni. Segisti ava valamus võib sulgeda vastava korgiga, kusida müügiesinduses

-  Granit-valamud. 
Kui segisti auk on lõpuni tõõtlemata. Segistile augu tegemiseks kasutada spetsiaalne Augufreez.  Diameeter ei tohi ületada ava läbimõõtu-35 mm

III VALAMUTE PUHASTUS JA HOOLDUSJUHEND

Õnnitleme Teid oige valiku puhul. TEKA tooted on Teie köögi ilus koostisosa ja püsivad ilusana ja kaua kui neid hästi hooldada.Köögivalamu määrdumise peapõhjusteks on vee lubja- ja roostesisaldus ning kohvi ja tee värvained. Lisaks nendele määrivad valamut ka rasv ,metallitriibud jt. Nende eemaldamise kohta järgnevalt nõuandeid.

1. Roostevabast terasest valamud - RST
Kui võtate kasutusse uue  valamu, puhastage see paigalduse käigus sinna jäänud sodist.Eriti tähtis on puhastada valamu metallipurust, mis on sinna jäänud paigalduse ajal või tulnud veetorudest peale torustiku paigaldust või remonti. Kauem valamu pinnal olnud metallipuru näeb välja nagu oleks valamul "roostetäpid". Metallipuru eemaldamiseks võib kasutada küürimispatju poleerimispastaga (näit. StarGlanz). Pärast puhastamist valamu loputada ja kuivatada, ning jätta ta kuivalt seisma ~10-12 tunnniks (ööseks)

Igapäevaselt saab valamut puhastada nõudepesuvahendiga.Pärast puhastamist valamu loputada ja kuivatada. . Soovitame korra kuus kasutada puhastusvahendit  Aotosol, StarGlanz.

Kõikide valamute põhja koguneb sodi, mis tekib vees sisalduvast lubjast ning kohvi ja tee värvainetest ning rasvast. Eriti valget värvi valamul paistab see sodi kollaka kihina, mis tuleb koheselt puhastada.  Seda kihti võib eemaldada kloori sisaldava pesuvahendiga(näit. Domestos) või muu lupja ja rasva eemaldava vahendiga.. Peale puhastamist valamu loputada ja soovitavalt kasutada ka AOTOSOL, STARGLANZ. Et valamu ei muutuks kollakaks soovitame lubja eemaldamist kord nädalas.

2. Emailvalamud - EM
Ärge kasutage abrasiivosakesi sisaldavaid puhastusaineid.Kuumi nõusid ei tohi valamu pinnale panna.Igapäevaselt saab valamut puhastada nõudepesuvahendiga.Peale puhastamist valamu loputada .Mahla ja veini plekid tuleb koheselt maha loputada, sest nad võivad muuta emailkihi värvust. Suurema sodi võib puhastada ka kloori sisaldava pesuainega.Kasutage kloori sisaldavat puhastusvahendit võimalikult lühiajaliselt.Ei ole soovitav kasutada tugevaid puhastus-vahendeid igapäevaselt. Lubjaplekke eemaldada samuti nagu RST valamutel.
3. Granit® - TG / GT /
Kõvad nõud, potid jt võivad aja jooksul muuta valamu pinna matiks. Valamu kasutusomadusi see ei muuda. Valged valamud vajavad regulaarset puhastamist. Valamu temperatuuri kindlus on 280º C.
Igapäevaseks hoolduseks soovitame TekaCleani. Kandke see valamule lapi ,pesukäsna või pehme harjaga.Pärast valamu pesu, loputage ja kuivatage valamu. Ka tugevamad plekid nagu metallitriibud, mis on jäänud nugadest, kahvlitest ja pottidest saab eemaldada TekaCleaniga. Õlivärvi, tuši, pastaka jne. plekid puhastatakse atsetooni või piiritusega. Puhastusaeg peab olema võimalikult lühike ja koheselt loputada veega.

Kõikide valamute põhja koguneb sodi, mis moodustub vees sisalduvast lubjast ning kohvi ja tee värvainetest ning rasvast.Eriti valget värvi valamul paistab see sodi kollaka kihina, mis tuleb koheselt puhastada.Seda kihti võib eemaldada kloori sisaldava pesuvahendiga(näit. Domestos) või muu lupja ja rasva eemaldava vahendiga. Peale puhastust loputage valamu veega korralikult. Seejärel pestakse Tecacleaniga, loputatakse ja kuivatatakse valamu.

TÄHTIS! Kõik plekid ja triibud saab lihtsamalt eemaldada kui seda teha kohe peale nende tekkimist- nad ei ole veel kinni kuivanud.

4. Plastik lisatarbed
Valamu plastist lisatarbed (puuviljakausid, prügišahti kaaned ) pesemiseks kasutage tavalist pesuvahendit. Neid ei tohi pesta nõudepesumasinas. Pea kõiki lisatarbeid on saadaval ka roostevabast terasest.

5. Puhastus- ja hooldusvahendid
TEKACLEAN  art. 8263 
- Email- ja Tegranit valamutele ( a' 100 ml) 
kasutusjuhend:

1. Teka Clean kasutage igapäevaseks puhastamiseks. 
2. Enne kasutamist loksutada! 
3. Kanda vahend niiske lapiga valamule 
4. Loputada veega ja seejärel kuivatada valamu pehme lapiga
STARGLANZ  art. 08258
- Roostevabast terasest valamutele(1 tuub a' 150 ml) 
kasutusjuhend:

1. StarGlanz on mõeldud kinni kuivanud sodi eemaldamiseks kui ka igapäevaseks puhastamiseks
2. Kandke Starglanz niiske lapiga valamule ja hõõruge korralikult 
3. Loputada valamu korralikult ja kuivatada pehme lapiga

Puhastus- ja hooldevahendeid võid tellida siit.

AUTOSOL  art. 08266

- Roostevabast terasest valamutele(1 tuub a' 75 ml) 
kasutusjuhend:

1. Aotosol on mõeldud kinni kuivanud sodi eemaldamiseks  ning RST valamute hooldamiseks    / kord kuus /

2. Kandke Starglanz niiske lapiga valamule ja hõõruge korralikult 
3. Loputada valamu korralikult ja kuivatada pehme lapiga

 

Product added to wishlist
Product added to compare.

Käytämme evästeitä ja muita seurantatekniikoita parantaaksemme selauskokemustasi verkkosivuillamme ja räätälöidäksemme sinulle henkilökohtaista sisältöä. Käyttämällä verkkosivustoamme hyväksyt ehtomme ja tietosuojakäytäntömme.